Chraňme životy – zastavme průmysl

Přijďte spolu s námi v úterý 9. března před Úřad vlády zapálit svíčku za oběti COVIDu, za uzavření zbytných průmyslových podniků a spravedlivé sdílení sociálních důsledků pandemie.

Můžete přijít kdykoliv mezi 17:00 a 20:00, což je dostatečně dlouhý čas, aby nedošlo ke shlukování lidí. Na místě budeme důsledně dodržovat veškerá protiepidemická opatření.


Budeme rádi, když se akce rozšíří i do dalších měst mimo Prahu. Pokud máte zájem se zapojit do organizace, napiště nám zprávu.

V boji s pandemií česká vláda selhává. Zbytečně umírají tisíce lidí a zároveň čelíme hluboké sociální krizi. Nemoc představuje extrémní zátěž pro zdravotníky, rodiče, pečující a pedagogy, sociální pracovníky či pracující v průmyslu, zkrátka pro ty, s nimiž společnost stojí a padá. Vláda odmítá chránit lidské životy a ignoruje situaci těch, kteří proti pandemii bojují s nasazením vlastního zdraví. Omezení míří na osobní a rodinný život, školy, kulturu a menší obchody. Naproti tomu stojí netknutý průmysl, který vytváří především soukromé zisky.

Požadujeme okamžitě:

  1. Úplně uzavřít ekonomiku na čtyři týdny s výjimkou životně důležitých provozů.
  2. Skutečně podpořit zdravotníky a zaměstnance v sociálních službách.
  3. Zohledňovat sociální spravedlnost opatření.
  4. Brát vážně význam škol.
  5. Zásadně zrychlit očkování populace a pozastavit patentovou ochranu vakcín.

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/434778447854965/