💪 Připojujeme se k Zero Covid Alliance a k Mezinárodnímu akčnímu dni bez covidu

Na covid dosud zemřelo 2,75 milionu lidí. V mnoha zemích se valí třetí vlna pandemie, počet případů, poháněných nakažlivějšími a nebezpečnějšími mutacemi, stoupá. Vakcinace zároveň probíhá příliš pomalu na to, aby poskytla účinnou obranu. Přesto vlády stále lpí na neefektivních protipandemických strategiích. Továrny, kanceláře a obchody zůstávají za každou cenu otevřené na základě intenzivního tlaku některých lobbistů proti anticovidovým opatřením.

My, hnutí Zero Covid, vyhlašujeme 10. dubna Mezinárodním akčním dnem!

V tento den chceme dát najevo, že podporujeme strategii, která sníží nové případy na nulu a tuto pandemii rychle a trvale ukončí. Inspirací nám jsou ty země a regiony, které se s pandemií vypořádaly nejúspěšněji.

Zastavme utrpení a umírání, zabraňme dlouhodobým onemocněním i ekonomickým nesnázím plynoucím z prodlužování pandemie na neurčito. Potřebujeme změnu strategie: definovat „oblasti bez covidu“ (green zones), dočasně uzavřít zbytné podniky a na několik týdnů zavřít školy, a to s plnými náhradami pro zaměstnance, podporovat nezbytná pečující zaměstnání, přenos nemoci snížit na úroveň, kdy lze každou nákazu trasovat a každý řetěz přenosu lze přerušit. Musíme regulovat nezbytné cestování z a do oblastí bez covidu, abychom případy udrželi na nízké úrovni trvale. Nesmíme riskovat vznik nových variant unikajících imunitě, když se pandemie nepotlačí. Nesmíme nechat nikoho na holičkách, poskytněme prázdná hromadná ubytovací zařízení a zdroje lidem v nouzi. Musíme bojovat za celosvětové zvýšení výroby vakcín tím, že budeme sdílet výrobní znalosti se světovou komunitou. Vakcíny a zdravotnický materiál musí být globálně dostupné. Ukončeme pandemii po celém světě!

(zdroj: https://zerocovidalliance.org/international-zero-covid-day-of-action)

Připojte se také a podpořte naši výzvu požadující účinější a sociálně spravedlivější způsob boje s pandemií ▶ spolecneproticovidu.cz